ندای هفتم

متفاوت فکر می کنم

ندای هفتم

متفاوت فکر می کنم

ندای هفتم
طبقه بندی موضوعی

۴ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

با خواندن این پیام، سوالی در ذهن من ایجاد شده که:   ((منظور دادستان محترم از نظارت دقیقا چیست؟))

اگر منظور ایشان فیلترینگ و بستن دهان رسانه های موجود در فضای مجازی باشد که به نظر من طرز فکر اشتباهی دارند ایشان.

اما اگر منظور ایشان از نظارت، رصد توام به مقابله به مثل و به عبارت دیگر حضور فعال مردمی در فضای مجازی باشد، با این گفته موافقم.


یادداشتی بر فیلم نهنگ عنبر 2 / زمزمه ی ناشنیده ای از طبقه ی نادیده انگاشته شده ی ایران /

پرفروش های سینمای ایران / رکوردهایی که معنای خاصی دارند / راهی که با لیلی با من است آغاز شد، با مارمولک بسته شد، با اخراجی ها زنده شد و این روزها با نهنگ عنبر دوباره جلب توجه کرده!

یک تحلیل جالب از سینمای ایران 

*نهنگ عنبر 2 رو دیدی؟ (با شور و اشتیاق فراوان)

#نه چطور مگه؟ (بی تفاوت)

*زرشششک... بابا دمت گرم اصلا از زندگی چیزی نفهمیدی تو که !

#حالا مگه چیه؟ یه فیلمه دیگه... چهار نفر ریختن دلقک بازی در میارن ملتو بخندونن

*د نه دیگه! این فیلمه یکم فرق داره...

#دلت خوشه دادا...

نهنگ عنبر 2 (سلکشن رویا) نام دومین قسمت از یک سری کوتاه سینمایی با نام نهنگ عنبر است که طی چند هفته ی اخیر توانسته آمار قابل توجهی از مخاطبان را به خودش جلب کند.

قصد ندارم آنطوری که معمولا اهالی سینما و قلم به دست های مجلات و سایت های رنگارنگ سینمایی، فلم می زنند، نقد نویسی کنم! نه ... فقط آنچیزی را می نویسم که در ذهنم با دیدن این فیلم تداعی شد. حال شما هرآنچیزی که می خواهد دل تنگتان، اسمش را بگذارید:نقد، بررسی، نظر کارشناسی، هجویات، یا اصلا چرت و پرت!

تحلیل اجتماعی درباره کودک آزاری

تحلیل اجتماعی درباره کودک آزاری

چند روز قبل خبری در فضای مجازی دست به دست شد که جسد دختر بچه ای که مدتی قبل گم شده بود، پیدا شده است.

متعاقبا اخباری منتشر شد از اینکه، قاتل این کودک، اعتراف کرده و مردم پارس آباد طی یک واکنش احساسی، خانه و زندگی قاتل را مورد تعرض قرار داده اند.

در حال حاضر هم فضای مجازی، به شکلی گسترده از تصاویر و نقل قول های رنگارنگ از ماجرای غم انگیز این کودک، اشباع شده است.

خیلی خوب است که این روزها دیگر رسانه ها و فرصت شنیده شدن در استعمار و استیلای فرد یا افراد خاصی نیست و هرکس که همتی داشته باشد، می تواند افکار و عقاید خودش را به نظر مخاطبانش برساند. اما علی رغم این ویژگی خوب، گاهی اوقات این فرصت، به یک تهدید مبدل می شود!

چند روز قبل خبری منتشر شد مبنی بر اینکه قرار است برخی از رشته محل های دانشگاه آزاد، اصلاح شود. بالطبع خیلی از داوطلبان کارشناسی ارشد، دچار سردرگمی شدند و حتی تا امروز هم که این کشمکش های مسئولان دانشگاه با وزارت علوم ادامه دارد، تکلیفشان معلوم نیست.

اما چرا وزارت علوم خواستار ایجاد تغییراتی در رشته محل های دانشگاه آزاد شده؟

تحلیلی که در ادامه می خوانید از دید یک فرد عادی در اجتماع است که به غیر از یک رابطه کاری محدود و کانایزه شده با دانشگاه آزاد، هیچ اشرافی بر این مجموعه نداشته و طبیعتا نویسنده اطلاعات محدود خود را نیز به واسطه هم کلامی با تعدادی از کارمندان و دانشجویان دانشگاه به دست آورده است.